Facebook geçtiğimiz günlerde haber akışına 360 derece videoların eklenebileceğini duyurmuştu. Facebook’ un sahibi Mark Zuckerberg bugün paylaştığı bir video ile 360derece video özelliği yayına sundu. Yakında Facebook reklamlarında bu video özelliğini kullanacak gibi görünüyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Şimdilik yalnızca iOS platformunda kullanıma sunulan bu özelliği şu video ile duyurdu. Kuzey Kore’ de çekilen videoyu iPhone veya iPad’ inizi 360 derece çevirerek izleyebiliyorsunuz. Youtube’ un 360 derece videolarından sonra Facebook da bu akıma dahil oldu.

Şimdilik 360 derece videoları sadece izleyebileceğiz gibi görünüyor. Çünkü 360 derece video çekmek oldukça masraflı ve zor bir iş. Ama bazı markalar bu anı bekliyormuşçasına video paylaşmaya başladı bile. BuzzFeed bugün facebook sayfasında paylaştığı aşağıdaki video ile 360 derece video akımına hızlı bir giriş yaptı.

GoPro Spherical: Tahiti Surf VR

Anthony Walsh and Matahi Drollet bring us inside some of the biggest barrels Tahiti has to offer in full 360°.For the most immersive experience, click and drag on your desktop, or move your iOS device in any direction.

Posted by GoPro on 12 Kasım 2015 Perşembe

Geçtiğimiz günlerde Oculus’ u satın alan Facebook, sanal gerçeklik ve 360 derece videolarıyla bize ilginç deneyimler vadediyor. Bizde neler olacağını merakla bekliyoruz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz