AnTuTu en güçlü orta seviye telefonları açıkladı. Xiaomi modelleri rakiplerine adeta fark attı. Orta bütçeli modellerin akıllı telefon üreticilerinde ayrı bir yeri var. Çünkü pazardaki müşteri kitlesinin çok geniş bir bölümü bu seviyede yer alıyor. Yani orta bütçe telefon tam anlamıyla ele geçiren üreticinin, akıllı telefon sektöründe zirveye oynaması çok da şaşıralıcak bir durum değildir.
Bu durumda orta seviyeli telefonlar genel de müşteri kitlesi Samsung dur. Fakat son bir kaç yıldır bu samsung`un yeri çinliler den dolayı sallanmaktadır. Özellikle Oppo, Xiaomi ve Huawei gibi isimler bu alanda lider olmaktadır.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam


Xiaomi fark attı!
Zaten Samsung’un 2019 ve 2020’de orta segmente ağırlık vermesinin temel nedeni de bu. Çinli üreticilerle rekabeti dengeleyip, orta segmentteki müşteri kitlesini muhafaza etmek.
Lakin bu tek başına yetmiyor. Çünkü Xiaomi hem güçlü, hem de ucuz modelleriyle Samsung’u ciddi anlamda zorlamaya başladı. Öyle ki AnTuTu tarafından açıklanan en güçlü orta segment modeller listesinin yarısı Çin markaları, Xiaomi yer alıyor.


Görüldüğü üzere ilk sıradan, son sıraya kadar Xiaomi üstünlüğü hakim. Arada birkaç Samsung ve realme modeli yer alıyor. Onun haricinde Huawei ve Honor gibi isimleri listede hiç görmüyoruz.
Eğer Xiaomi bu performansını devam ettirirmeye çalışırsa , yakında akıllı telefon pazarında liderlik koltuğuna yerleşebilir.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz