Akıllı telefonlar, akıllı saatler, akıllı bileklikler derken akıllı yüzüklerde hayatımıza girmeye başladı. Akıllı yüzüklerle hakkında çıkan haberleri sizlerle paylaşmaya çalışıyorduk. Bu akıllı yüzük haberimiz ise şuana kadar ki akıllı yüzüklerin en akıllısı olarak adlandırılan Neyya hakkında.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Teknolojinin hızlı gelişimi hayatımızı akıllandırmaya devam ediyor. Daha önce bir kaç firmanın akıllı yüzük çıkaracağını duyurmuştuk. Japonya‘ da bu akımdan geri kalmayarak kendi akıllı yüzük teknolojisiyle karşımıza çıktı. Neyya adı verilen akıllı yüzük şimdiye kadar duyduklarımıza bakarak daha çok özelliğe sahip olması sebebiyle “Bugüne kadar tanıtılan en akıllı yüzük” ünvanına sahip olmuş. Bu ünvanı haketmiş mi detaylarına bakarak birlikte karar vereceğiz.

akilli-yuzuk-neyya3

Yüzüğe baktığımızda tasarımı oldukça dikkat çekici görünüyor. Yüzüğün titanyum ve altın renginde iki modeli bulunuyor. Üst kısmının siyah renkli olduğu yüzüğün çipi bu bölgede yer alıyor. Aynı zamanda bu kısımda bildirim ledi yer alıyor. Bu led sayesinde gelen bildirimleri ışık ile haber verebiliyor. Bu üstte yer alan alanı sağa sola kaydırdığımızda şarkı geçişleri yapabilen akıllı yüzük, bu kısma dokunulduğunda şarkıyı başlatıp durdurma ve aramayı açıp kapama işlemlerini de yapabiliyor.

akilli-yuzuk-neyya2

Akıllı yüzük Neyya‘ yı iOS cihazınızla birlikte kullanırken üst taraftaki kısma uzun süre basılı tutulduğunda Siri aktif edilebiliyor. Yukarı kaydırarak da fotoğraf çekilebiliyor. Akıllı televizyon ve bilgisayarlarla da uyumlu olan yüzüğün Android ve iOS işletim sistemine sahip Android TV ve Apple TV ile de çalışabileceği varsayılıyor.  Mac OS ve Windows‘ un da bu listede yer alacağını varsayabiliriz.

akilli-yuzuk-neyya1

Neyya 3 günlük batarya süresine sahip ve kablosuz olarak bir buçuk saat içinde tam doluma ulaşıyor. Akıllı yüzüğün gümüş kaplama titanyum modeli 129 dolara satılırken, altın kaplamalı modeli 169 dolara satılıyor.

Bugüne kadar ki en akıllı yüzük olduğunu düşünmesek de CacikSever ekibi olarak tasarımına bayıldık biz.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz