Depremde Tüm Bina Yıkılsa Bile Sizi Koruyan Yatak

0
1201

Deprem anıdan sizi hayatta tutacak yeni bir ürün, yeni bir girişim. Bir yatak düşünün; siz uykuda iken deprem olduğunda, sizi kapalı bir kutu içinde saklıyor, tüm bina yıkılsa bile size bir şey olmuyor. Kutu içerisinde sizi kurtarana kadar bekliyorsunuz.
Deprem Olduğunda Sizi Koruyan Yatak
Deprem bölgesinde yaşayan insanları tedirginliğe bilinen bir gerçek. Kalifornia bu bölgelerin başında gelen yerlerden birisi.
NASA uzmanlarına göre yüzde 99 ihtimalle; iki – iki buçuk sene içerisinde Kalifornia’ da büyük bir deprem meydana gelecek. Bu tahmin şimdiden insanları tedirgin ederken, tedirginliği gidermek üzere hayata geçirilmeye çalışılan bir proje. Ölüm yatağı olarak adlandırılsa da aslında hayat kurtaran bir yatak.
Sıradan bir yatak gibi çeşitli modelleri var ve normal hayatta kullanırken son derece şık durabiliyor. Ancak deprem anında tam bir kara kutuya dönüşüyor.
Wang Wenxi isminde 2010 yılında depreme karşı dayanıklı yatak olarak patent alındı. O günden bu yana seri üretime geçmek adına finansman aranıyordu ve tasarımı ile uğraşılıyordu.
Deprem anında kara kutu içine girdikten sonra bir süre yaşamanıza imkan verecek şekilde ürün de yer alıyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz