Corona virüs ile mücadele kapsamında hem bireysel hem de kamusal alanda birçok önlem karşımıza çıkıyor. Sosyal mesafeyi korumaya çalıştığımız şu günlerde şirketlerde vatandaşların hayatını kolaylatırmak için adımla atıyor. Son olarak Vestel, corona virüs ile mücadele kapsamında başlattığı yeni uygulamalarını duyurdu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Vestel, corona virüs ile mücadeleye destek veriyor

Vestel corona virüs ile mücadele kapsamında dikkat çeken bazı uygulamalarla karşımıza çıktı. Sağlık kuruluşlarına Vestel ürünleriyle destek olan şirket, diğer yandan sokak hayvanlarını da unutmadı. Konuyla ilgili açıklama yapan Vestel CEO`su Turan ERDOĞAN da medya yaptığı açıklamada sağlık kuruşlarına Vestel ürünleriyle destek olduklarını risk grubu olan 65 yaş üstü vatandaşalar ile kahraman sağlık çalışanlarına özel uygulamalar başlattı. Sokakta yaşayan hayvan dostlarımızıda unutmadılar.

Hastanelere Vestel ürünleri

Vestel bugünün kahramanları sağlık çalışanlarıba hayatlarını kolaylaştırabilmek için ürünler ile hasteneye yardımcı oluyorlar. Örnek: Klima, çamaşır, bulaşık ve kurutma makinesi gibi beyaz eşyaların yanı sıra kahve ve çay makinesi, tost makinesi gibi küçük ev aletlerinden oluşan setleri İstanbul, Ankara, İzmir, Manisa, Bursa, Antalya Vb Türkiyenin bir çok şehirlerimize sağlık kuruluşuna bağışlamaya devam ediyor. Ayrıca sağlık çalışanları da mücadele bitene kadar Vestel servis hizmetlerinden 7 gün 24 saat ücretsiz olarak yararlanabiliyor. Buna; doktorlar, hemşireler, eczacılar, hasta bakıcılar, hizmet görevlileri ve sağlık sektöründeki tüm çalışanlar dahil. 65 yaş üstü kişiler için ise bir girişim başlattı. Sosyal izolasyon nedeniyle uzun zamandır görüşemediği çocukları, torunları, yakınlarıyla hasret gidermek isteyen ancak görüntülü görüşme yapmaya imkanı olmayan ya da bu özelliği kullanmayı bilmeyen yaşlılar, servis personeli sayesinde özledikleri kişilerle görüşebiliyor.Ayrıca Vestel Müşteri Hizmetleri 65 yaş üstü müşterilere servise gitmeden önce telefonla arayarak ihtiyaçlarını soruyor ve gerekli gıda malzemelerini alarak hizmet vermeye gidiyor.

Barınaklara yardım

Salgın nedeniyle sokaklarda yiyecek bulmakta zorlanan hayvanları da düşünen Vestel, kuşlar, kediler ve köpekler için belirlenen noktalara mama bırakıyor. Servisler aracılığı ile barınaklara mama götüren Vestel’in bazı teknik servisler ise köpekler için kulübe yapıyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz