Google altı yıldır devam eden Google Code-In etkinliğinin yedincisi için kayıtları almaya başladı. Google bu etkinlik sayesinde seçtiği öğrencileri kampa alıyor ve bu öğrencilere kod yazmayı öğreterek onları iyi birer yazılımcıya dönüştürmeyi hedefliyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Üniversite öncesi döneminde ki 13-17 yaş aralığındaki öğrencilerin başvurabildiği etkinlikte, 14 open source organizasyonunun hazırladığı görevlerle bilgisayar bilimine ısınacaklar. Bu görevler sayesinde etkinliğe katılanlar gerçek projeler üzerinde çalışırken deneyimli yazılımcılar tarafından danışmanlık alacaklar.

7 hafta sürecek bu etkinlikte, katılımcı çocuklar ilgilerini çeken konular üzerinde  dokümantasyon, kodlama, eğitim, araştırma, kalite garantisi, kullanıcı arayüzü ve sosyal yardım görevleri gibi eğitimleri alacaklar. Her görev için atanmış bir danışman yer almakta ve bu görevler  gelişmekte olan ülkeler için sağlık, uydularda kullanılan işletim sistemleri, masaüstü ve taşınabilir yazılım, bilgisayar bilimi,  genç bayanların bilgisayar bilimine teşviki, oyun programlama ve robotlar gibi konuları kapsamaktadır.

Bugüne kadar gerçekleşen etkinliklerde 87 ülkeden toplamda 2200 öğrenciyi kampa dahil eden Google, kampta başarılı olan öğrencilere Google gibi büyük şirketlerden destek alabiliyorlar.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz