Bugünlerde teknolojinin gelişimiyle birlikte sanal gerçeklik teknolojileri de daha çok popüler olmaya başladı. Bu gelişmeye kayıtsız kalamayan sinema işletmecileri de Avrupa’ nın ve dünyanın ilk sanal gerçeklik sinemasını Amsterdam’ da açtı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bizimde yakından takip ettiğimiz Virtual Reality(Sanal Gerçeklik) teknolojisi hayatımızda daha çok yer almaya devam ediyor. Kullanıcılara sanal gerçeklik deneyimi yaşatan bu teknoloji çok popüler olmaya başlayınca işletmeciler de bu teknolojiye kayıtsız kalamadı.

dunyanin-ilk-sanal-gerceklik-sinemasi-acildi-detay

Amsterdam‘ da açılan bir sinema, müşterilerine vizyon filmlerini sanal gerçeklik deneyimiyle izleme fırsatı sunuyor. Bu sinemanın açılışıyla birlikte dünyanın ilk sanal geçeklik sineması da açılmış oldu. Normal bir sinemadan hiç bir eksiği bulunmayan bu sinema 360 derecelik çekimler sayesinde sanal gerçeklik deneyimi sunuyor.

Sinema da yer alan donanıma deyinecek olursak, kulaklık olarak Samsung Gear kulaklık seçilirken, Samsung S6 ile birlikte sanal gerçeklik deneyimi sunuluyor.

Dünyanın ilk sanal gerçeklik sinemasında film izleme bedelinin 12,5 euro olması bekleniyor. Ayrıca sanal gerçeklik hizmeti sunan yeni sinema salonlarının ise Londra, Paris, Berlin, Madrid gibi diğer büyük Avrupa şehirlerinde açılması bekleniyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz