Asus sanal gerçeklik sektörüne girmek için kolları sıvadı. Asus Microsoft‘ un HoloLens‘ ine benzeyen sanal gerçeklik gözlüğü üreteceğini duyurdu.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Sanal gerçeklik piyasası giderek büyüyor ve birçok markada bu büyümenin cazibesine kapılıp sanal gerçeklik cihazları üretmeye başladı.  Sanal gerçeklik sektöründe en son tanıtımı yapılan ürün HoloLens oldu. HoloLens’ in kullandığı teknoloji hayran verici olsa da  cihazın hazır olmadığı konusunda dedikodular çıkmıştı.

microsoft-hololens-title

Asus bir süredir mobil cihaz piyasasını yakın markajına almıştı. Ürettiği telefonlarla kendine yer edinen Asus, mobil cihazlarında sergilediği uygun fiyat ve performans özelliklerini sanal gerçeklik piyasasında da sergilemeye hazırlanıyor. Asus’ un hedefi HoloLens benzeri bir sanal gerçeklik gözlüğünü daha uygun fiyatla üretmek olacak.

Önümüzdeki yıl 3 bin dolar fiyatla piyasaya sürülmesi beklenen gözlük pahalı fiyatıyla şimdiden dikkat çekiyor. Ancak pahalı fiyatının nedeni benzerlerine göre çok daha iyi performansa sahip olmasından kaynaklandığı söyleniyor. Yeni ürünün ismi ya da nasıl bir tasarıma sahip olacağı konusunda detaylı bilginin önümüzdeki günlerde paylaşılması bekleniyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz