Apple Hindistan‘da yatırım yapma konusunda kaynakları arttırmayı planlıyor. Apple yakın zamanda Hindistan‘da geliştirici merkezi açacağını duyurmuştu. Şimdi de şirket girişim hızlandırma programı başlatmayı planlıyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Piyasalardaki son dalgalanmalar Çin piyasasında Apple‘ı olumsuz etkilemişti. Bu sebeple Apple kısıtlama konusunda sorun yaşamayacağı Hindistan pazarına yönelmeye karar verdi. İlk yatırım olarak geliştirici merkezi ile başlangıç yapan Apple; yeni atılım olarak da Apple IOS uygulama ve tasarım geliştirme amacıyla bir hızlandırma merkezi açacak.

Planlanan Başlangıç Tarihi

Asya‘nın Silikon Vadisi olarak anılan Bangalore‘de hayata geçirilmeye planlanan projenin 2017 yılında hayata geçmesi hedefleniyor. Apple bu proje kapsamında ülkedeki yetenekli geliştiricileri teşvik etmeyi planlıyor. Projenin sonunda bu yetenekli geliştiricileri IOS uygulamaları hakkında daha hızlı sonuçlar elde etmeyi amaçlıyor.

Apple durduk yere Hindistan‘a yatırım yapıyor diyemeyiz. Nüfus açısından dünyanın ikinci büyük ülkesi olan Hindistan, pazar payı açısından da büyük bir pazarı içerisinde barındırıyor. Pazar bakımından da dünyanın 2. en büyük akıllı telefon pazarı ile Amerika‘yı bile geride bırakıyor.

Böyle büyük bir pazarda Apple sadece yüzde 5.8 pazar payına sahip. Bu şartlarda bakıldığında Apple‘ın agresif atılımlar yapması hiçte mantıksız değil.

Bu atılımların öncesinde Apple‘ın patronu Tim Cook‘da Hindistan‘daki yazılım ekosistemi hakkında çok olumlu fikirleri olduğunu belirterek; Hindistan‘da yapılacak uygulamaların tüm dünyada kısa zamanda çok popüler olacağına inanıyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz