Apple Watch, on yıldan fazla bir süre önce piyasaya sürülmesinden bu yana çok az değişti. Tasarımı yeni duyurulan Apple Watch Series 4 ile yenilenirken, birinci nesil akıllı saatle aynı temel estetiği korumak hedefleniyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bununla birlikte, Apple Watch Series 7 ile şirket, popüler giyilebilir cihazına sadece tasarımda değil, aynı zamanda boyut olarak da daha büyük bir yüz germe sağlamaya hazır görünüyor. Ne yazık ki, bu yıl içinde beklenecek büyük değişikliklerin kapsamı bundan ibaret olabilir.

Apple, bunca yıldan sonra dairesel bir saat kadranı benimsemeyi reddederek, şaşırtıcı bir şekilde kare kadranlı saatleri piyasaya sürmüştür. Ancak en büyük değişiklikler Apple Watch Series 7’nin kenarlarında ve çevresinde olacağını düşünüyoruz. Bloomberg’den Mark Gurman, Apple’ın iPhone için benimsediği estetiği ön planda düz ve sade ekranı yinelemeyi düşünüyor.

Ancak Gurman, Apple Watch 7 hakkında da ek yeni bir bilgi de veriyor. Apple’ın 41 mm ve 45 mm boyutlarında geleceği bildirilirken, önceki nesil 40 mm ve 44 mm gövdelerde mevcuttu.

Apple Watch Series 7 yeni bir işlemci alacak olsa da ne yazık ki güncellemelerin bitmesi ve yeni güncellemelerin artık gelmemesi bekleniyor. Gurman’a göre bu yıl yeni sağlık sensörleri (tansiyon, kalp hızı ölçümü) olmayacak ancak mevcut biyometrinin performansı ve özelliklerinde iyileştirmeler olabilir. Bu, bu yıl yükseltme yapmayı uman Apple Watch sahipleri için hayal kırıklığı yaratabilir ancak yeni tasarım ilk kez satın alanlar için güçlü bir çekici olabilir.

Bu yeni saat, gelecek yılın Apple Watch hayranlarının görmeyi beklediği büyük sıçrama olacağı anlamına gelebilir. Yeni eklenen ve beklenen özelliklerin başında bir vücut ısısı sensörü bulunur ancak en çok beklenen yeni sensör özelliği kan şekeri ölçümü de olabilir. Ne yazık ki, çalışanlar ve uzmanlar, teknolojinin hâlâ güvenilir olamayacak kadar yeni olduğunu düşünüyor ve Apple, ham özellikleri zamanından önce dahil etmekten çekiniyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz