Apple giyilebilir teknolojiler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Amerikan Patent Dairesi tarafından yayımlanan 1 Ekim tarihli baskı da Apple‘ ın yeni bir giyilebilir teknoloji ürünü için başvurduğu ortaya çıktı.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Duyumlara göre akıllı yüzük olacağı tahmin edilen yeni ürün diğer akıllı saatler gibi bilek yerine parmakta taşınabilecek. Apple‘ ın bu yeni ürününün Apple Watch‘ ın taşıdığı özelliklerin bir çoğunu üzerinde barındıran bir ürün olacağı öngörülüyor. Akıllı yüzüğün minik bir ekran, dahili mikrofon , kamera, hareket sensörleri, dokusal geri besleme gibi özellikleri taşıyacağı düşünülüyor.

Akıllı yüzük sayesinde yüzüğe dokunarak, el kol hareketleri yaparak iletişim kurulabilecek. Biyometrik bir algılayıcı sayesinde elinizi nasıl tuttuğunuzu ya da nasıl konumlandırdığınızı algılayabilecek. Bu sayede elinize verdiğiniz şekiller akıllı yüzük için belli komutlar anlamına gelecek. Örneğin elinizi yumruk yapıp kamerayı açabileceksiniz ya da işaret parmağınızı kaldırarak akıllı televizyonunuzu açıp kapatabileceksiniz. Akıllı yüzüğünüz sayesinde kolayca iPhone unuzu kontrol edip müzik açıp bir sonraki şarkıya geçebileceksiniz.

iRing adı verileceği düşünen bu akıllı yüzük girişimiyle Apple giyilebilir teknolojilere çok önem veriğini bir kere daha göstermiş oldu.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz