Apple yeni akıllı telefonları iPhone 6s ve 6s Plus ı geçtiğimiz Eylül ayında tanıtmıştı. Ardından yeni telefonları için hemen kolları sıvayan Apple, enerji tasarrufu sağlayacak ekranlar üzerinde çalışmaya başlamış bile.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Dünyanın en büyük akıllı telefon şirketlerinden biri olan Apple, neredeyse bir yıl sonra tanıtacağı iPhone modelleri üzerinde çalışmaya başlamış bile. Günümüzde internet kullanımının çok yoğun olması sebebiyle akıllı telefon kullanıcılarının en büyük problemi olan batarya probleminin önüne geçmek için çalışmaya başlayan şirket, batarya ömrünü uzatmak için en çok şarj harcayan donanımlardan bir tanesi olan ekranı değiştirmeye çalışıyor. Yapılacak çalışmalarla ekranın daha az batarya harcaması sağlanmaya çalışılacak.

Bloomberg’ in hazırladığı rapora göre Apple, batarya çalışmalarını sürdürmek için Tayvan‘ da yeni bir merkez açmış ve bir grup çalışanını yalnızca bu konu üzerinde çalışması için Tayvan‘ a göndermiş. Açılan yeni merkezde yalnızca iPhone‘ lar için değil iPad‘ ler içinde batarya ömrünü çalıştırmak adına ekran çalışmaları yapılacak.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz