Android Pay‘i Apple Pay‘den üstün kılan ödeme sistemlerine NFC teknolojisi ile entegre olabilmesinde ki kolaylık idi. Bu sayede çoğu bankacılık uygulaması da NFC üzerinden Android Pay’i kullanmasa da kendi bankalarına ait kredi kartlarından telefon ile ödeme yapabilmeyi sağlayan uygulamalar da geliştirdiler.
Apple Pay bu noktada rekabette biraz daha geride kalıyor diyebiliriz. Şimdi Android Pay bir başka yenilik yaparak kullanım alanını genişletmeye çalışıyor. Bu yeni gelen özellik ile içerisinden alışveriş yapılabilen uygulamalar artık kredi kartı olarak Androi Pay ile ödeme alabilecekler.
Bu noktada bu kullanım kolaylığı insanların işine yarayacaktır. Telefonlarınızdan alışveriş yaptığınızda artık kredi kartını evin içinde arama devri sona erecek. Bu kullanım rahatlığı süreci hem daha basitleştireceğe hemde kullanımı artıracağa benziyor.
Tabi şuanda tüm uygulamalarda hemen kullanabileceksiniz diyemiyoruz. Ancak ilk başta birkaç iş ortağı direk olarak Android Pay’e destek veriyor. Google ise bu konuda yaptığı açıklamada destekleyecek uygulamaların hızlı bir şekilde artacağını belirtti.

Uygulama içi Android Pay ile satın alma yapılabilecek uygulamalar
Uygulama içi Android Pay ile satın alma yapılabilecek uygulamalar

Bu konuda geliştirme yapmak isteyen geliştriciler API detaylarını kontrol edebilir.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz