Google yakın zamanda yeni Android versiyonunu çıkarmayı planlıyor. Alfabedeki harflerden sırayla devam ederek isimlendirdiği Android sürümlerinde yani sürüm N harfi olacak. Bu noktada da Android‘in yeni versiyona New York Cheesecake ismi kullanılacağı gelen dedikodular arasında idi. Ancak Google‘ın yeni açtığı bir sayfada bu yeni ismi kullanıcıların önermesini istiyor.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

Bundan önceki isimlendirmelerde hep tatlı ismi koymayı tercih eden Google‘ın bu kez bir tatlı ismi koymama ihtimali mevcut. Tam olarak katılım şartları hakkında detaylı bilgi söylemeyen Google, sadece beğendiği ismi seçeceğini belirtiyor.

Google N‘in duyurusu Mart ayında yapıldı. Geliştirici ön kullanım versiyonu indirilebilir olan yeni sürümde göze çarpan yenilikler mevcut. Çoklu ekran desteği,pil kullanım ömrü ve ayarlar bölümleri ile ilgili değişimler göze çarpıyor. Sonrasında gelen bilgilere göre Google N versiyonunun Apple 3D Touch teknolojisine benzer bir teknoloji desteği olacağını da belirtti.

Google yeni versiyonun çıkışında işi biraz hızlı ilerleteceğinin sinyallerini veriyor. Bundan önceki sürümlerde bir geliştirici ön kullanım sürümü çıkarıp sonrasında Sonbahar da kullanılabilir versiyonu ile yeni cihazını piyasaya sürüyordu. Ancak bu yeni versiyonda Google geliştirici ve cihaz üreticilerine biraz ellerini çabuk tutmalarını tavsiye ediyor. Anlaşılan yeni özellikleri Google biran önce piyasaya çıkarmayı hedefliyor.

- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz