Kasım ayındaki Kara Cuma’da sadece online olarak 1.5 milyon dolar alışveriş yapıldı. Tabi ki bu durum Kara Cuma’yı satıcılar için tartışmasız en önemli gün haline getiriyor. Şimdi ise Amazon Özel Alışveriş Günü ile bu pastadan pay almak istiyor gibi.
E-ticaret devi 9 ülkede (Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, İspanya, Japonya, İtalya, Almanya, Fransa, Kanada ve Avusturya) Amazon’un 20. yıl dönümüne denk gelen 15 Temmuz’da özel indirimler yapılacağı söyleniyor.
Greg Greeley,Amazon Prime Başkan Yardımcısı, bir basın açıklamasında söylediği şu şekilde “Özel alışveriş günü bir günlük bir etkinlik olmasına rağmen Kara Cuma’dan daha fazla fırsatlarla dolu olacak”. Ancak firma bu özel günde daha fazla fırsat olup olmayacağı Kara Cumayı geçip geçmeyeceği konusunda kesin bir bilgi vermedi. Kara Cuma’da bu kadar büyük oranda satış yapılmasının sebebi olarak ortaya atılan önermede de, Kara Cuma’da 80 milyona yakın ürün indirime giriyor ve Kara Cuma sonrasında Şükran Günü olması sebebiyle bu alışveriş yoğunluğu oluşuyor. Bu sebeple Amazon tam beklentilerini elde edebilir mi göreceğiz.
Amazon için Özel Alışveriş günü sadece başlatılacak bir uygulama değil aynı zamanda bu günü bir kutlama olarak kurguluyor. Aynı zamanda önceki çeyrekte belirtilen raporlara göre zarar edeceği beklentisini de terse çevirip, dördüncü çeyrekte 214 milyon dolar kar etmeyi hedefliyor. Bu kazancın büyük bir bölümünü de üyelik ücretlerinden alacak gibi.
İlk başta bu üyelik için ödenen para bir hoşnutsuzluk yaratsa da, Amazon’un sağlamış olduğu birçok yeni servis insanların yinede bu özelliği kullanmasını sağlayacaktır; hiç değilse bir aylık deneme için kayıt olacaklardır.
 
Orjinal Yazı –> Amazon Marks 20th Anniversary With ?Prime Day,? Its Answer To Black Friday
 
 

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz