Yakın zamanda Adidas tarafından satın alınan sağlık-fitness uygulaması Runtastic, aktivite izlemeyi iki katı performaslı hale getiren analog kol saatini duyurdu.
Runtastic Moment adı verilen saat, belirli bir kombinasyonda yerleştirilmiş sensörleri sayesinde adım sayısını, etkin olunan zaman dilimlerini, yakılan kalori miktarını ve uyku düzenini hesaplayabilen bir giyilebilir teknoloji ürünü. Diğer giyilebilir ürünlerin aksine yüzerken de kullanabileceğiniz saat 300 feet e kadar suya dayanıklı. Runtastic firması şimdilik yüzmeyi takip edemeyen saatle; yakın zamanda yüzme aktivitelerinin de takip edilmesinin mümkün olduğunu söylüyor.
Giyilebilir teknolojilerde ki en önemli satış noktası pil ömrü. Runtastic de yeni saatin pil ömrünün 6 ay süreceğini tahmin ediyor. Bluetooth sayesinde iPhone ve Android de bulunan Runtastic App la veri paylaşımı yapabilir. Runtastic Moment 130 dolarlık “Fun” ve 180 dolarlık “Basic” adında iki modele sahip.  “Basic” in tek farkı daha büyük bir yüzeye sahip olması.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz