Kasım ayında yapılan milletvekili genel seçimlerinde Ak Parti birinci sırada yer almış ve tek başına hükümeti kurma görevini alacak bir çoğunluğa erişmişti.
Durum böyle iken; Ak partinin girişimcilerle ilgili seçim vaatlerinin neler olduğunu aktarmıştık. Girişimcilere yapılacak destek ile ilgili bir adım daha atıldı diyebiliriz.
64. Hükümet programı açıklandı ve girişimcileri ilgilendiren maddelere de yer verildi. Hükümetin tüm programına linkinden göz atabilirsiniz. Biz sadece girişimcilikle ilgili maddeleri listeleyeceğiz.
64. Hükümet Eylem Programı – 202. Madde;
Kendi işini kurmak isteyen gençlerimize proje karşılığı 50 bin liraya kadar karşılıksız nakdi destek verilecek.
64. Hükümet Eylem Programı – 203. Madde;
Gençlere 100 bin lira kredi desteği verilecek, bu krediye Kredi Garanti Fonu aracılığıyla yüzde 85 oranında kefalet imkânı sağlanacak.
64. Hükümet programını açıklayan Başbakan Ahmet Davutoğlu’ nun bu maddeleri de kapsayan konuşması:
Gençlerimize proje karşılığı 50 bin liraya kadar karşılıksız nakdi destek vermeye başlıyoruz. 24 Aralık Perşembe günü gerçekleştireceğimiz Girişimcilik Ödül Töreni’nde bu düzenlemenin ilk adımını atacağız. Gençlerimize 100 bin liraya kadar faizsiz kredi desteğiyle ilgili süreci başlatıyoruz. Kredi Garanti Fonu aracılığıyla bu krediye yüzde 85 kefalet imkanı sağlıyoruz. Henüz bir haftayı beklemeden bugün imzaladığımız kararla lisans öğrencilerinin aldığı 350 lira olan burs ve kredi miktarını 400 liraya çıkardığımızın da müjdesini veriyorum. Gençlerde evliliğin teşvik edilmesi amacıyla çeyiz hesabı uygulamasını başlatarak çeyiz hesabında biriktirilen paranın yüzde 20’si oranında destek sağlamaya başlıyoruz. Esnafa 30 bin lira faizsiz kredi desteği uygulamasına önümüzdeki hafta başlıyoruz.

-Advertisement -HD TeknoHaber Reklam
- Advertisement -HD TeknoHaber Reklam

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz